Якщо один з кандидатів зніме свою кандидатуру: яка виборча процедура

Один кандидат в президенти: що це значить

Якщо один із кандидатів зніме свою кандидатуру – чи означає це, що вибори не відбудуться? А якщо голосувати прийдуть менше половини виборців – як це вплине на проведення виборів? Про відповіді на ці питання журналісти 24 каналу запитали ЦВК. Об этом сообщает 0572ua.com со ссылкой на СМИ.

Кулуарами і соцмережами блукають чутки про те, що якщо один з кандидатів зніметься з передвиборчих перегонів, буде організація явки менше 50% – це приведе до повторних виборів. Чи це можливо і яка далі виборча процедура?

Речник ЦВК Костянтин Хівренко у коментарі 24 каналу пояснив, що ніяких новацій чи нюансів на нинішніх виборах немає. Уся процедура така сама, як описано в Законі "Про вибори президента України."

У статті 85 цього закону пояснюється: у повторному голосуванні (другому турі) беруть учать кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів під час виборів (у першому турі). Якщо хтось із цих двох знімає кандидатуру, то:

- якщо один з переможців першого туру зняв кандидатуру за 12 днів до другого туру, то ЦВК включає до виборчого бюлетеня кандидата, наступного за кількістю одержаних у день виборів голосів.
— якщо кандидат знявся пізніше, або з інших причин немає кого включити до бюлетеня – тоді другий тур проводиться з одним кандидатом.

Обраним президентом цей один кандидат вважатиметься, якщо одержить більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Якщо він отримає менше половини голосів – ЦВК визнає вибори такими, що не відбулися. І так само вибори не відбудуться, якщо в результаті повторного голосування обидва кандидати, що балотувалися, наберуть однакову кількість голосів. Тоді будуть призначені повторні вибори.


Джерело статті: “http://24tv.ua/yakshho_odin_z_kandidativ_znime_svoyu_kandidaturu_yaka_viborcha_protsedura_n1141615”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя