Не шкодуйте тепла для... холодильника

Маєте старенький «Донбас» чи «Снайґе» або суперовий «Самсунґ» чи «Бош»? Доглядати і підтри­мувати треба кожен із них, незалежно від марки чи терміну давності. Турбот небагато, зате подяка оче­видна, оскільки холодильник вірою й правдою про­служить вам кілька десятиліть, хоча бажаний термін служби — 15 років.

Отож, якщо автоматичне розморожування не пе­редбачене, старайтеся робити це принаймні раз на місяць. Це підтримає роботу компресора і зеконо­мить електрику, що важливо в теперішній час. Такі дії провести нескладно: спочатку відключіть холо­дильник від мережі, потім дістаньте всі продукти й залишіть дверцята відчиненими, під морозильну камеру покладіть миску, обережно очистіть її від снігу й льоду. Ретельно вимийте й витріть насухо, дочекайтесь, поки всі деталі добре висохнуть, і знову увімкніть вилку в розетку.

Щоб гума на дверцятах довше служила, протирайте її від бруду теплою водою й одразу ж витирайте насухо, додавши кілька крапель гліцерину.

Приблизно раз у рік видаляйте пил із конденсато­ра, бо бруд порушує процес теплообміну.

Не тримайте дверцята відкритими протягом кі­лькох хвилин. Спочатку вирішіть, що маєте дістати, а вже потім відчиняйте. Не кладіть до холодильни­ка теплі страви. Заповнюйте камери на 70-80 відсо­тків, а не «під зав’язку». Щоб позбутися смороду, по­кладіть на поличку таблетку активованого вугілля. Не кладіть продукти впритул одне до одного: по­вітря має циркулювати вільно. Температура в холодильній шафі має бути -1 — -3 градуси, в морозилці -18. Продукти зберігайте лише запакованими, а якщо вони мають специфічний запах, то таких целофано­вих упаковок має бути дві.

Анастасія ТРОШКОВА

 

Джерело статті: газета «Вінниччина»

ТОП новости

Вход

Меню пользователя